Seniori

Najbolji plasmani KK “Željezničar” Čakovec u ligaškim natjecanjima:

7. mjesto u prvenstvu 1. HKL 2009./2010.
8. mjesto u prvenstvu 1. HKL 2015./2016.
pobjednik kvalifikacija za 1. HKL –  2009.g
1. mjesto u prvenstvu 2. HKL sjever – 2009. i 2015.g
2. mjesto u prvenstvu 2. HKL sjever – 2006.,  2008. i 2013.g
3. mjesto u prvenstvu 2. HKL sjever – 2005.,  2012. i 2014.g
4. mjesto u prvenstvu 2. HKL sjever – 2007.g
1. mjesto u prvenstvu 3. HKL sjever – 2007.g (druga momčad)
2. mjesto u prvenstvu 3. HKL sjever – 2009. i 2016.g (druga momčad)
1. mjesto u prvenstvu Zajednica općina Varaždin 1990.g
2. mjesto u prvenstvu Zajednica općina Varaždin 1991.g
1. mjesto 4. HKL sjever – 1992.g
3. mjesto 2. HKL sjever (3.stupanj natjecanja) – 2002.g
4. mjesto 2. HKL sjever (3.stupanj natjecanja) – 2001.g
4.mjesto u prvenstvu 3. HKL sjever – 1996.
4.mjesto u prvenstvu 3. HKL sjever – 2006.g (druga momčad)

KUP 

1/4 finalisti Kupa RH 2014. i 2016.g
pobjednici Kupa MKSa za 2010., 2013., 2014. i 2015.g

______________________________________________________________________________________

Kuglači “Željezničara” u poretku za igrača lige:

Zoran Jagić – najbolji igrač 2.HKL sjever – 2015.g
Bojan Košak – najbolji igrač 2.HKL sjever – 2013.g
Rajmond Pokrivač – najbolji igrač 2.HKL sjever – 2009.g
Ivica Punčikar – najbolji igrač 2.HKL sjever – 2008.g
Bojan Košak – 2. igrač 2.HKL sjever – 2015.g
Stjepan Jagić – 2.igrač 2.HKL sjever – 2009.
Predrag Turk – 2.igrač 2.HKL sjever – 2014.g
Bojan Plevnjak – 3.igrač 2.HKL sjever – 2009.g
Zvonimir Plevnjak – 4.igrač 2.HKL sjever – 2003.g
Ivica Punčikar – 4.igrač 2.HKL sjever – 2005.g
Predrag Turk – 4.igrač 2.HKL sjever – 2006.g
Bojan Plevnjak – 5.igrač 2.HKL sjever 2008.g
Andrija Crnčec – najbolji igrač 3.HKL sjever – 2007.g
Bojan Plevnjak – najbolji igrač 3.HKL sjever – 2008.g
Andrija Crnčec – 2.igrač 3.HKL sjever – 2005.g
Matija Vikert – 2.igrač 3.HKL sjever – 2016.g
Luka Hojski – 2.igrač 3.HKL sjever – 2017.g
Nikola Turk – 3.igrač 3.HKL sjever – 2009.g

Međunarodni turniri:

1. mjesto 1999.g – “Goscej Kupa” Zalaegerszeg (Madžarska)
2. mjesto 2015.g – “Goscej Kupa” Zalaegerszeg (Madžarska)
3. mjesto 2004.,  2009. i 2013. g – “Goscej Kupa” Zalaegerszeg (Madžarska)

Klupski rekordi:

momčadski apsolutni – 3608 – SRC “Mladost” Čakovec
momčadski gostujući – 3595 – SD “Drava” Varaždin
pojedinačni apsolutni – 675 – Ninoslav Mikac – “Kuglana 2” Koprivnica
pojedinačni na pločama – 671 – Predrag Turk – SRC “Mladost” Čakovec

 

Najbolji plasmani igrača “Željezničara” na pojedinačnim i parovnim prvenstvima

Međimurskog kuglačkog saveza, Regije sjever (poluzavršnice PH) i državnim prvenstvima

 Prvenstva HR Prvenstva regije sjever Prvenstva Međimurja
 Pojedinačno 2.mjesto – 2007.g
Predrag Turk

2.mjesto – 2013.g
Bojan Košak

2.mjesto – 2014.g – U65
Stjepan Jagić

3.mjesto – 2017.g – U65
Predrag Turk

1/4 finala – 2014.g.
Stjepan Jagić

1/8 finala – 2013.g.
(2.rezultat kvalifikacija)
Predrag Turk

1/8 finala – 2014.g.
(8.rezultat kvalifikacija)
Ninoslav Mikac

 1. mjesto – 2007.g
Predrag Turk1. mjesto – 2012. i 2013.g
Bojan Košak

3. mjesto – 2013.g
Predrag Turk

3. mjesto – 2014.g
Ninoslav Mikac

3. mjesto – 2015.g
Zoran Jagić

4. mjesto – 2005. i 2014.g
Predrag Turk

5. mjesto – 2009.g
Rajmond Pokrivač

5. mjesto – 2010.g
Bojan Košak

1.mjesto – 2001.g
Franjo Božak1.mjesto – 2003.g
Zvonimir Plevnjak

1. mjesto
2004., 2005., 2006.,
2007., 2009., 2011.,
2014., 2015. i 2016.  g
Predrag Turk

1.mjesto – 2010. i 2013.g
Bojan Košak

1.mjesto – 2017.g
Franjo Gosarić

2.mjesto – 2000.g
Ivan Pigac

2.mjesto – 2002.g
Zvonimir Plevnjak

2.mjesto – 2009.g
Ivica Punčikar

2.mjesto – 2010. i 2013.g
Predrag Turk

2.mjesto – 2011.g
Bojan Plevnjak

2.mjesto – 2014.g
Stjepan Jagić

2.mjesto – 2015.g
Bojan Košak

2.mjesto – 2016.g
Tomislav Tvarog

2.mjesto – 2017.g
Igor Kolarić

3.mjesto – 2000.g
Krunoslav Baksa

3.mjesto – 2003.g
Ivica Punčikar

3.mjesto – 2009.g
Bojan Košak

3.mjesto – 2010.g
Bojan Plevnjak

3.mjesto – 2011.g
Rajmond Pokrivač

3.mjesto – 2012.g
Bojan Košak

3.mjesto – 2014. i 2016.g
Ninoslav Mikac

3.mjesto – 2015.g
Zoran Jagić

3.mjesto – 2017.g
Tomislav Tvarog

naslov prvaka Međimurja je ranije kao
član K”Željezničara” osvojio i Stjepan Blažek

 Parovi  _______ 2. mjesto – 2015.g
Predrag Turk i Stjepan Jagić3. mjesto – 2009.g
Rajmond Pokrivač i Stjepan Jagić

4. mjesto – 2005.g
Predrag Turk i Ivica Punčikar

5.mjesto – 2013.g
Predrag Turk i Andrija Crnčec

1.mjesto – 1988.g
Stjepan Blažek i Anđelko Crnčec1.mjesto – 2003.g
Branko Knez i Franjo Božak

1.mjesto – 2005.g
Bojan Košak i Andrija Crnčec

1. mjesto – 2007.g
Predrag Turk i Ivica Punčikar

1. mjesto – 2008.g
Predrag Turk i Bojan Plevnjak

1. mjesto – 2009.g
Bojan Plevnjak i Ivica Punčikar

1. mjesto – 2015. i 2016.g
Predrag Turk i Zoran Jagić

1. mjesto – 2017.g
Predrag Turk i Ninoslav Mikac

2.mjesto – 1988.g
Mladen Kovač i Branko Knez

2.mjesto – 2001.g
Zvonimir Plevnjak i Franjo Božak

2.mjesto – 2002.g
Franjo Levačić i Ivica Punčikar

2.mjesto – 2003.g
Zvonimir Plevnjak i Ivica Punčikar

2. mjesto – 2004. i 2005.g
Predrag Turk i Ivica Punčikar

2. mjesto – 2009.g
Rajmond Pokrivač i Stjepan Jagić

2. mjesto – 2016.g
Bojan Košak i Tomislav Tvarog

2. mjesto – 2017.g
Zoran Jagić i Tomislav Tvarog

3.mjesto – 2008.g
Bojan Košak i Ninoslav Mikac

3.mjesto – 2015.g
Matija Vikert i Zvonimir Turk

3.mjesto – 2016.g
Ninoslav Mikac i Goran Vrček

Tandem
i
Sprint
2. mjesto – 2016.g.
tandem
Predrag Turk
Zoran Jagić2. mjesto – 2017.g.
tandem
Predrag Turk
Tomislav Tvarog

2. mjesto – 2017.g. sprint
Predrag Turk

3. mjesto – 2016.g. sprint
Predrag Turk

3. mjesto – 2017.g. sprint
Tomislav Tvarog

Mlađe dobne kategorije – državna prvenstva

 Juniori (U-23) Mlađi juniori (U-18)  Kadeti (U-14)
i podmladak
 Ekipno 3. mjesto – 2008.g
Bojan Plevnjak, Igor Maček,
Nikola Turk, Luka Štrukelj

3. mjesto – 2009.g
Bojan Plevnjak, Igor Maček,
Nikola Turk, Luka Štrukelj

5. mjesto – 2010.g
Bojan Plevnjak, Igor Maček,
Nikola Turk, Danijel Košak

7. mjesto – 2005.g
Bojan Plevnjak, Igor Maček,
Mihajlo Žinić, Zrinko Maček

7. mjesto – 2007.g
Bojan Plevnjak, Igor Maček,
Nikola Turk, Zrinko Maček

9. mjesto – 2006.g
Igor Maček, Nikola Turk,
Bojan Plevnjak, Goran Srpak

2. mjesto – 1999.g
Nikola Matoša, Siniša Pokrivač,
Andrija Crnčec, Zoran Vučenik3. mjesto – 2004.g
Bojan Plevnjak, Igor Maček,
Zrinko Maček, Ivica Petković

3. mjesto – 2010.g
Danijel Košak, Matija Vikert,
Luka Štrukelj, Bruno Mesarić

4. mjesto – 1998.g
Nikola Matoša, Siniša Pokrivač,
Andrija Crnčec, Zoran Vučenik

4. mjesto – 2009.g
Nikola Turk, Luka Štrukelj,
Bruno Mesarić, Robert Tkalčec

4. mjesto – 2014.g
Matija Vikert, Denis Košak
Zvonimir Turk, Stanislav Štrukelj

5. mjesto – 2012.g
Matija Vikert, Zvonimir Turk
Denis Košak, Stanislav Štrukelj

5. mjesto – 2013.g
Matija Vikert, Zvonimir Turk
Denis Košak, Stanislav Štrukelj

6. mjesto – 2003.g
Bojan Plevnjak, Igor Maček,
Zrinko Maček, Hrvoje Žarković

7. mjesto – 2005.g
Bojan Plevnjak, Igor Maček,
Nikola Turk, Luka Štrukelj, Matija Baksa

8. mjesto – 2008.g
Nikola Turk, Luka Štrukelj,
Bruno Mesarić, Danijel Košak

9. mjesto – 2006.g
Igor Maček, Nikola Turk,
Bruno Mesarić, Goran Srpak

____________________
 Parovi 2. mjesto – 2007.g
Bojan Plevnjak i Igor Maček

3. mjesto – 2013.g
Nikola Turk i Luka Štrukelj

6. mjesto – 2008.g
Nikola Turk i Luka Štrukelj

7. mjesto – 2009.g
Bojan Plevnjak i Igor Maček

9. mjesto – 2008.g
Nikola Turk i Bruno Mesarić

9. mjesto – 2015.g
Luka Štrukelj i Matija Vikert

1. mjesto – 2013.g
Matija Vikert i Denis Košak3. mjesto – 1999.g
Nikola Matoša i Zoran Vučenik

5. mjesto – 1999.g
Andrija Crnčec i Siniša Pokrivač

5.mjesto – 2003.g
Igor Maček i Hrvoje Žarković

6. mjesto – 1998.g
Nikola Matoša i Siniša Pokrivač

6. mjesto – 2003.g
Bojan Plevnjak i Zrinko Maček

6. mjesto – 2005.g
Bojan Plevnjak i Igor Maček

6. mjesto – 2008.g
Nikola Turk i Luka Štrukelj

7. mjesto – 2004.g
Bojan Plevnjak i Igor Maček

7.mjesto – 2006.g
Igor Maček i Nikola Turk

7.mjesto – 2017.g
Igor Kolarić i Manuel Korent

9.mjesto – 2009.g
Nikola Turk i Bruno Mesarić

10. mjesto – 2009.g

Zvonimir Turk i Filip Kikelj

Pojedinačno 4. mjesto – 2010.g – Bojan Plevnjak

8. mjesto – 2007.g – Bojan Plevnjak

2. mjesto – 2005.g – Bojan Plevnjak2. mjesto – 2008.g – Nikola Turk

4. mjesto – 2003.g – Igor Maček

5. mjesto – 1998.g – Siniša Pokrivač

6. mjesto – 1998.g – Nikola Matoša

6. mjesto – 1999.g – Siniša Pokrivač

8. mjesto – 1999.g – Andrija Crnčec

2. mjesto – 1998.g (U-14)
Martina Pokrivač3. mjesto – 1999.g (U-14)
Sanela Kolarić

4. mjesto – 1998.g (podmladak)
Janja Crnčec

4. mjesto – 2008.g (U-12)
Matija Vikert

4. mjesto – 2009.g (U-11)
Stanislav Štrukelj

4. mjesto – 2010.g (U-12)
Stanislav Štrukelj

5. mjesto – 1999.g (podmladak)
Igor Maček

5. mjesto – 2007.g (podmladak)
Matija Vikert

5. mjesto – 2009.g (U-9)
Boris Franjo Pokrivač

6. mjesto – 1999. i 2000.g ( U-14)
Janja Crnčec

6.mjesto – 2004.g (U-14)
Nikola Turk

6.mjesto – 2005.g (U-14)
Nikola Turk

7.mjesto – 2006.g (U-14)
Bruno Mesarić

7. mjesto – 2008.g (U-12)
Zvonimir Turk

7. mjesto – 2008.g (U-10)
Stanislav Štrukelj

9.mjesto – 2003.g (podmladak)
Goran Srpak

10.mjesto – 2003.g (podmladak)
Luka Štrukelj

10.mjesto – 2005.g (podmladak)
Danijel Košak

10. mjesto – 2008.g (U-12)
Denis Košak

10. mjesto – 2012.g (U-12)

Boris Franjo Pokrivač

Tandem
i
Sprint
 1. mjesto – 2017.g. – tandem
Matija Vikert i Igor Kolarić2. mjesto – 2016.g. – sprint
Matija Vikert

2. mjesto – 2016.g. – tandem
Matija Vikert i Igor Kolarić

3. mjesto – 2016.g. – sprint
Igor Kolarić

1. mjesto – 2014.g. – sprint
Stanislav Štrukelj

3. mjesto – 2015.g. – sprint
Stanislav Štrukelj

3. mjesto – 2016.g. – sprint
Stanislav Štrukelj

3. mjesto – 2013.g – tandem
Matija Vikert i Stanislav Štrukelj

3. mjesto – 2017.g. – sprint
Igor Kolarić

NAPOMENA: kao kriterij za uvrštavanje u najveće uspjehe kluba uzeto je:

1.- 3. mjesto na prvenstvima MKSa
1.- 5. mjesto na prvenstvima Regije sjever
1.- 10. mjesto na državnim prvenstvima